Cartridge, 155sqft, 2-5/8″ot, 3″ FPT b, 7-3/4″, 29-1/16″L, 4oz | PH155
$138.06
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
| Model | ST/TC-155, Tropic Flo 155 |
|---|---|
| Application | Harmsco |
| Length | 29-1/16" |
| Diameter | 7-3/4" |
| Square Footage | 155 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 2-5/8" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3-5/16"id |
| Top Style | Female Pipe Thread (fpt) |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-775-3521 |
Gecko Spa Pack Controls
Gecko in.yt Spa Control 4.0kW Flow Thru Heater 0611-221031-361
Watkins Topside Controls
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
Sundance Circuit Boards
Waterway Topside Controls
ACC Overlays
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS