| Model | CFR/CFT-150 |
|---|---|
| Application | Jacuzzi/Carvin |
| Length | 24" |
| Diameter | 10" |
| Square Footage | 150 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 6-1/16" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 5-13/16" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-775-1387 |
Related products
ACC Overlays
$199.66
Master Spa Circuit Boards
Master Spas® MS2000 Replacement Circuit Board — X801080 — Balboa® 52959
$603.80
Gecko Spa Pack Controls
$343.01
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)
$463.36
Balboa Topside Controls (Overlays)
$334.68
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
$185.33
Balboa Circuit Boards
Balboa RS101 Spa Circuit Board — 456404-1 (Dream Maker / AquaRest OEM)
$321.04
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
$966.39









