Cartridge, 150sqft, 4″ot, 4″ob, 8-15/16″, 23-1/4″L, 4oz | PXST150
$93.68
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
| Model | Clearwater II 150sqft, ProClean 150 2007-Current, Xstream 150 |
|---|---|
| Application | Hayward, Waterway |
| Length | 23-1/4" |
| Diameter | 8-15/16" |
| Square Footage | 150 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 4" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 4" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 3oz |
| H Part# | 17-775-1352 |
Gecko Spa Pack Controls
Balboa Topside Controls (Overlays)
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip 6000 Series Spa Control Flow Thru Heater CS6200Y-U-WP
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)
Gecko Heating
Sundance Topside Controls
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)