Cartridge, 135sqft, 4-3/16″ot, 4-3/16″ob, 8-11/16″, 34-1/2″L, 4oz | PSR135
$112.53
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
| Model | Posi-FloTX/TXR-135 (Stainless Only) |
|---|---|
| Application | StaRite/Pentair |
| Length | 34-1/2" |
| Diameter | 8-11/16" |
| Square Footage | 135 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 4-3/16" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 4-3/16" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-775-1690 |
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)
Spa Accessories
Hydro-Quip Spa Pack Controls
Hydro-Quip M1 Spa Control 1.0/4.0kW Low Flow Heater CS9234M1-F-U-LF
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
Gecko Heating
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip 6000 Series Spa Control Flow Thru Heater CS6200Y-U-WP
Master Spa Circuit Boards
Master Spas® MS2000 Replacement Circuit Board — X801080 — Balboa® 52959
Watkins Topside Controls