Cartridge, 100sqft, 5-7/8″ot, 6″ob, 10-1/16″, 23-7/8″L, 4oz | PAP100
$106.75
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
| Model | Clean & Clear 100, Predator 100 |
|---|---|
| Application | American Products/Pentair |
| Length | 23-7/8" |
| Diameter | 10-1/16" |
| Square Footage | 100 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 6" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 6" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-775-1067 |
Balboa Topside Controls (Overlays)
Master Spa Circuit Boards
Master Spas® MS2000 Replacement Circuit Board — X801080 — Balboa® 52959
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
Balboa Topside Controls (Overlays)
Gecko Spa Pack Controls
Watkins Topside Controls
Balboa Circuit Boards
Balboa RS101 Spa Circuit Board — 456404-1 (Dream Maker / AquaRest OEM)