Cartridge, 100sqft, 4″ot, 4″ob, 8-1/2″, 23-1/8″L, 4oz | PA100
$106.43
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
| Model | StarClear II C-1100 |
|---|---|
| Application | Cal Spas, Hayward |
| Length | 23-1/8" |
| Diameter | 8-1/2" |
| Square Footage | 100 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 4-1/16" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 4-1/16" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-775-1335 |
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
Sundance Topside Controls
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip 6000 Series Spa Control Flow Thru Heater CS6200Y-U-WP
Sundance Topside Controls
Gecko Heating
Waterway Topside Controls