Cartridge, 100sqft, 3-1/16″ot, 3-1/16″ob, 7-7/8″, 22-1/8″L, 4oz | PFAB100
$107.79
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
| Model | Modufilter M330, Mytilus FMY 100, Mytilus/Mitra MA/MY 100 |
|---|---|
| Application | PacFab/Pentair, Wet Institute |
| Length | 22-1/8" |
| Diameter | 7-7/8" |
| Square Footage | 100 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 3-1/16" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3-1/16" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-775-1505 |
Watkins Topside Controls
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)
Watkins Topside Controls
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
Sundance Topside Controls
Hydro-Quip Overlays
Gecko Spa Pack Controls
Gecko in.yt Spa Control 4.0kW Flow Thru Heater 0611-221031-361
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS