| Model | Clean & Clear 175 |
|---|---|
| Application | Pentair |
| Length | 31-1/4" |
| Diameter | 10" |
| Square Footage | 175 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 6-1/8" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 6" |
| Top Style | Open |
| H Part# | _R178672 |
Related products
Gecko Heating
$94.51
Gecko Heating
$112.64
Balboa Circuit Boards
Balboa RS101 Spa Circuit Board — 456404-1 (Dream Maker / AquaRest OEM)
$321.04
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
$185.33
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
$590.80
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
$266.99
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)
$463.36
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
$966.39









