Standard Size Blower 110v Plug
48" long, 18/3 AWG
Blower Cord, J & J Electronics, 115v, Male | PSA-103B-1
$1.89
51 in stock
| Voltage | 115v |
|---|---|
| Cord Length | 48", 4ft |
| Cord Type | Cord, Plug |
| Appliance | Blower |
| Male End Plug Style | Large, Molded |
| Female End Plug Style | Bare Wire |
| Cord Amperage | 10A |
| Blower Cord Length | 48" |
| Blower Cord Amperage | 10A |
| H Part# | 60-462-3015 |
Related products
Cords and Receptacles
Topside Ext. Cable, Balboa, 50ft, Digital Unshielded, Ribbon | 22250
Cords and Receptacles
Topside Extension Cable, HQ-BWG BP Series, 4 Pin, 50′, Molex | 30-25662-50
Cords and Receptacles
Topside Extension Cable, HQ-BWG, 8-Pin Molex, 50ft | 30-11588-50
Cords and Receptacles
TopSide Extension Cable, Hydro-Quip, HQ-Gecko, 20 foot | 30-1011-20
Cords and Receptacles
Cords and Receptacles
Topside Extension Cable, BWG BP Series, 4 Pin, Molex, 7ft. | 25662
Cords and Receptacles
Pump Cord, H-Q, 14/4 x 31, AMP-4 Male (R/B/W with G) | 30-1001C
Cords and Receptacles
Receptacle, H-Q, Pump 2, 1 Speed, Molded, Pink, 14/3 | 09-0024C-A








