Basket, Skimmer, Val-Pak, Generic | V22-110
$39.45
201 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: V22-110
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Skimmer |
|---|---|
| Application Brand | Generic, Pentair Generic |
| Application Model | 1070 Series Auto-Skim, Bermuda |
| Basket Height | 5-5/8" |
| Bottom Outside Dimension | 6-3/4" |
| Top Inside Dimension | 7-1/4" |
| Top Outside Dimension | 8-1/4" |
| H Part# | 51-612-1110 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Hair and Lint Strainer, OEM, Pentair EQ Series | 357184
$344.91
Skimmer & Pump Baskets
$57.96
Skimmer & Pump Baskets
$67.04
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Carvin Deckmate with Handle | 16109902R000
$25.17
Skimmer & Pump Baskets
$10.48
Skimmer & Pump Baskets
$28.23
Skimmer & Pump Baskets
$493.63

















