Basket, Skimmer, SP1075/SP1080, Generic | V60-555
$57.95
9 in stock
SKU: V60-555
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Skimmer |
|---|---|
| Application Brand | Hayward Generic |
| Application Model | 1070 Series Auto-Skim |
| Basket Height | 5" |
| Bottom Outside Dimension | 6-5/8" |
| Top Inside Dimension | 6-1/2" |
| Top Outside Dimension | 7-1/8" |
| H Part# | 51-402-1518 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Rainbow/Pent DFM50 LowProf w/Restrictor | R172686
$30.69
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Hair and Lint Strainer, OEM, Pentair EQ Series | 357184
$344.91
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, Rainbow/Pentair DDFM/DFML, OEM, Gray | R172661DG
$30.68
Skimmer & Pump Baskets
$14.12
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, American Products, Admiral, Generic | 27180-037-000
$29.86
Skimmer & Pump Baskets
$323.70
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Carvin Deckmate with Handle | 16109902R000
$25.17
Skimmer & Pump Baskets
$6.76



















