Basket, Skimmer, OEM, Waterway Front Access 100sf, Black | 519-6611
$67.72
8 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 519-6611
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Brand | Waterway |
|---|---|
| Color | Black |
| Model | 100sq ft/200sq ft Skim Filter |
| Basket Type | Skimmer |
| Application Brand | Waterway |
| Application Model | Front Access |
| Skimmer Part Type | Basket |
| Basket Height | 2" |
| Bottom Outside Dimension | 8" x 14-1/2" |
| Top Inside Dimension | 7-3/4" x 14" |
| Skimmer Type | Spa Front Access |
| Top Outside Dimension | 8-1/2" x 14-1/2" |
| H Part# | 51-270-1221 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$21.09
Skimmer & Pump Baskets
$14.12
Skimmer & Pump Baskets
$10.48
Skimmer & Pump Baskets
$35.55
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, Rainbow/Pentair DDFM/DFML, OEM, Gray | R172661DG
$30.68
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM, PacFab/Pentair SuperMax SuperFlo Pinnacle | 355667
$23.80
Skimmer & Pump Baskets
$493.63
Skimmer & Pump Baskets
$20.16









