Basket, Skimmer, Generic, SP1091 | 25512-000-900
$20.82
51 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 25512-000-900
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Brand | Custom Molded Products |
|---|---|
| Model | SP1091 Series |
| Basket Type | Skimmer |
| Application Brand | Generic |
| Application Model | 1090 Series Auto-Skim |
| Skimmer Part Type | Basket |
| Basket Height | 2-3/4" |
| Bottom Outside Dimension | 5-1/4" |
| Top Inside Dimension | 5-1/16" |
| Skimmer Type | Spa Front Access |
| Top Outside Dimension | 5-15/16" |
| H Part# | 51-605-1340 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$28.23
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Hair and Lint Strainer, OEM, Pentair EQ Series | 357184
$344.91
Skimmer & Pump Baskets
$323.70
Skimmer & Pump Baskets
$15.96
Skimmer & Pump Baskets
$41.74
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM Purex/Pent Whisperflo Aquatron Intelliflo | 070387Z
$18.94
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM, PacFab/Pentair SuperMax SuperFlo Pinnacle | 355667
$23.80
Skimmer & Pump Baskets
$6.63



















