Basket, Skimmer Feeder, OEM Rainbow/Pentair DFM short basket | R172562
$61.71
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
$61.71
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
| Basket Type | Skimmer |
|---|---|
| Application Brand | Rainbow/Pentair |
| Application Model | D Series |
| Basket Height | 10-1/8" |
| Bottom Outside Dimension | 5-3/4" |
| Top Inside Dimension | 5-1/2" |
| Top Outside Dimension | 6-5/16" |
| H Part# | 17-196-1063 |
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, Generic Purex Aquatron Whisper-Flo | 27180-199-000
Skimmer & Pump Baskets
Skimmer & Pump Baskets
Skimmer & Pump Baskets
Skimmer & Pump Baskets
Skimmer & Pump Baskets
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, Rainbow/Pentair DDFM/DFML, OEM, Gray | R172661DG
Skimmer & Pump Baskets