Basket, Pump, Swimquip (P-61) , Generic | B-11
$14.62
1 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: B-11
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Brand | SwimQuip/Sta-Rite/Pentair |
| Basket Height | 4-3/4", 7-1/4" |
| Bottom Outside Dimension | 3-1/2" |
| Top Outside Dimension | 5-13/16" |
| OEM Number | P-61 |
| Aladdin Number | B-11 |
| H Part# | 35-423-1482 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Carvin Deckmate with Handle | 16109902R000
$25.17
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM Purex/Pent Whisperflo Aquatron Intelliflo | 070387Z
$18.94
Skimmer & Pump Baskets
$11.64
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, Generic Purex Aquatron Whisper-Flo | 27180-199-000
$16.76
Skimmer & Pump Baskets
$21.45
Skimmer & Pump Baskets
$19.53
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Hair and Lint Strainer, OEM, Pentair EQ Series | 357184
$344.91
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Rainbow/Pent DFM50 LowProf w/Restrictor | R172686
$30.69

















