This PacFab/Pentair Trap Basket is an Original replacement part for PacFab/Pentair pumps. 355441 is designed to use in the trap/pump body on PacFab/Pentair Challenger pump and Waterfall AFP 150 pump.
Basket, Pump, OEM PacFab/Pentair Challenger AFP 150 SS | 355441
$149.66
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Brand | PacFab/Pentair |
| Application Model | AFP 150, WaterFall |
| Basket Height | 6-5/16" |
| Bottom Outside Dimension | 4-5/8" |
| Top Inside Dimension | 4-9/16" |
| Top Outside Dimension | 5-3/8" |
| OEM Number | 355441 |
| H Part# | 35-110-1678 |
Related products
Balboa Topside Controls (Overlays)
$215.80
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
$590.80
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
$966.39
Balboa Circuit Boards
Balboa RS101 Spa Circuit Board — 456404-1 (Dream Maker / AquaRest OEM)
$321.04
Sundance Topside Controls
$330.25
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip 6000 Series Spa Control Flow Thru Heater CS6200Y-U-WP
$672.91
Hydro-Quip Overlays
$123.49
Balboa Topside Controls (Overlays)
$334.68



