This PacFab/Pentair Trap Basket is an Original replacement part for PacFab/Pentair pumps. 352656 is designed to use with the PacFab/Pentair Hydro Pump 590 trap/pump bodies.
Basket, Pump, OEM PacFab/Pentair 590 Hydropump | 352656
$16.10
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 352656
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Brand | PacFab/Pentair |
| Application Model | Hydropump, Hydropump 590 |
| Basket Height | 4-9/16" |
| Bottom Outside Dimension | 3-13/16" |
| Top Inside Dimension | 3-11/16" |
| Top Outside Dimension | 4-1/2" |
| OEM Number | 352656 |
| Aladdin Number | B-101 |
| H Part# | 35-110-1940 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$57.96
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98
Skimmer & Pump Baskets
$21.06
Skimmer & Pump Baskets
$0.00
Skimmer & Pump Baskets
$6.76
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM Purex/Pent Whisperflo Aquatron Intelliflo | 070387Z
$18.94
Skimmer & Pump Baskets
$10.48
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM, PacFab/Pentair SuperMax SuperFlo Pinnacle | 355667
$23.80








