This Jandy/Laars/Zodiac Trap Basket is an Original replacement part for Jandy/Laars/Zodiac pumps. R0480100 is designed to use with the Jandy/Laars/Zodiac FHPF and FHPM series trap/pump body.
Basket, Pump, OEM Jandy/Zodiac FHPF FHPM | R0480100
$44.52
57 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: R0480100
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Brand | Jandy/Zodiac |
| Application Model | FHPF Series, FHPM Series |
| Basket Height | 9-9/16" |
| Bottom Outside Dimension | 4-7/16" |
| Top Inside Dimension | 4-9/16" |
| Top Outside Dimension | 5-7/16" |
| OEM Number | R0480100 |
| Number on Basket | A0130900 |
| H Part# | 35-295-1208 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$14.12
Skimmer & Pump Baskets
$35.55
Skimmer & Pump Baskets
$20.16
Skimmer & Pump Baskets
$493.63
Skimmer & Pump Baskets
$323.70
Skimmer & Pump Baskets
$28.23
Skimmer & Pump Baskets
$41.74
Skimmer & Pump Baskets
$11.64


















