Basket, Pump, C-Series, Metal, B-150, Generic | B-150
$154.94
2 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Brand | Pentair, Pentair Generic |
| Application Model | C Series, C-Series |
| Basket Height | 8-7/8" |
| Bottom Outside Dimension | 7-5/16" |
| Top Outside Dimension | 10-13/16" |
| Aladdin Number | B-150 |
| H Part# | 35-423-1122 |
Related products
Gecko Heating
$112.64
Gecko Spa Pack Controls
Gecko in.yt Spa Control 4.0kW Flow Thru Heater 0611-221031-361
$752.14
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
$266.99
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
$590.80
Sundance Circuit Boards
$915.79
Spa Accessories
$686.40
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
$966.39
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip 6000 Series Spa Control Flow Thru Heater CS6200Y-U-WP
$672.91











