Basket, In-Line Leaf Canister, Generic | V60-400
$23.90
20 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: V60-400
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Brand | Val-Pak |
|---|---|
| Basket Type | Leaf |
| Application Brand | Generic |
| Application Model | Leaf Canister |
| Basket Height | 7" |
| Bottom Outside Dimension | 4-11/16" |
| Top Inside Dimension | 4-11/16" |
| Top Outside Dimension | 5-5/8" |
| Pool Cleaner Part Type | Basket |
| Pool Cleaner Type | Suction |
| Pool Cleaner Model | W560 |
| H Part# | 87-402-1600 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$14.12
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM, PacFab/Pentair SuperMax SuperFlo Pinnacle | 355667
$23.80
Skimmer & Pump Baskets
$323.70
Skimmer & Pump Baskets
$20.16
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, Rainbow/Pentair DDFM/DFML, OEM, Gray | R172661DG
$30.68
Skimmer & Pump Baskets
$10.48
Skimmer & Pump Baskets
$6.76
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Hair and Lint Strainer, OEM, Pentair EQ Series | 357184
$344.91















