American, Stubby Skim. Basket 850002 | B-32
$25.23
20 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: B-32
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Skimmer |
|---|---|
| Application Brand | American Products/Pentair |
| Application Model | Stubby |
| Basket Height | 4-1/8" |
| Bottom Outside Dimension | 7-3/16" |
| Top Inside Dimension | 6-1/8" |
| Top Outside Dimension | 8-7/16" |
| H Part# | _B-32 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$67.04
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Rainbow/Pent DFM50 LowProf w/Restrictor | R172686
$30.69
Skimmer & Pump Baskets
$15.96
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM Purex/Pent Whisperflo Aquatron Intelliflo | 070387Z
$18.94
Skimmer & Pump Baskets
$11.64
Skimmer & Pump Baskets
$28.23
Skimmer & Pump Baskets
$57.96
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Hair and Lint Strainer, OEM, Pentair EQ Series | 357184
$344.91














