The hole size(hs) in the description is for Flat Gasket installations. The hole size is 3-7/16″ for Grommet Gasket installations.
Suction Assy, WW Super HiFlo, 5″fd, 3-1/4″hs, 2″s, Gray | 640-3787 V
$26.29
30 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 640-3787 V
Category: Drains & Suctions
| Brand | Waterway |
|---|---|
| Hole Size | 3-1/4" |
| Color | Gray |
| Connection | Slip (s) |
| Plumbing Connection Size | 2" |
| Cover Size | 5-3/16", 5" |
| Drain/Suction Cover Shape | Round |
| Drain/Suction Complete | Suction Assembly |
| No. Connections | 1 |
| H Part# | 54-270-1974 |
Related products
Drains & Suctions
Main Drain Assembly, Aquastar, 12″ Square Wave, White | WAV12WR101
$210.04
Drains & Suctions
Screw, WW 3-1/2″Ultra High Flow Suction Fitting, 10 x 1-3/4″ | 819-0024
$1.91
Drains & Suctions
$2.04
Drains & Suctions
$25.46
Drains & Suctions
$0.00
Drains & Suctions
Suction Cover, BWG, 3-3/4″, 100gpm, White, Bath Only | 30133-WH
$8.53
Drains & Suctions
Main Drain Grate, Aquastar Retro Wav, 12″ x 12″ Square, Wht | 1216101
$247.01
Drains & Suctions
Suction Cover, AquaStar VGB Series, 9″ Square, White | WAV9WR101
$220.49















