Inlet Fitting, Pentair, 1-1/2″mpt, 1/2″ Orifice, Dark Gray | 540016
$6.05
4 in stock
SKU: 540016
Category: Inlets & Returns
| Brand | Pentair |
|---|---|
| Color | Dark Gray |
| Face Diameter | 2-3/8" |
| Inlet/Return Part Type | Return Fitting w/ Eyeball |
| Inlet Fitting Size | 1-1/2" |
| Inlet Fitting Type | Male Pipe Thread (mpt) |
| Orifice Type | Eyeball |
| Orifice Size | 1/2" |
| H Part# | 55-110-3247 |
Related products
Inlets & Returns
$26.10
Inlets & Returns
$33.17
Inlets & Returns
Inlet Fitting, Pentair, 1-1/2″mpt, Slotted Orifice, Dk Gray | 540002
$6.05
Inlets & Returns
$37.77
$10.07
Inlets & Returns
$21.60
Inlets & Returns
$28.02
$23.93



















