Economy Insider – 1"s inlet with snap-in 3/8", 3/4" and pressure test disks, black
Inlet Fitting, Pentair, 1″ Slip, Economy Insider, Black | 542001
$12.21
4 in stock
SKU: 542001
Category: Inlets & Returns
| Brand | Pentair |
|---|---|
| Color | Black |
| Face Diameter | 1-3/4" |
| Inlet/Return Part Type | Return Fitting w/ Eyeball |
| Inlet Fitting Size | 1" |
| Inlet Fitting Type | Slip (s) |
| Orifice Type | Eyeball |
| Orifice Size | 1", 1/2", 3/4" |
| H Part# | 55-110-3405 |
Related products
$17.65
$23.93
Inlets & Returns
Inlet Fitting, Pentair, 1-1/2″mpt, Slotted Orifice, Dk Gray | 540002
$6.05
Inlets & Returns
Wall Fitting, WW, 2-3/8″hs, 1-1/2″fpt, 3-1/2″fd, Gray | 400-9177B
$19.22
Inlets & Returns
$1.43
Inlets & Returns
$37.77
Inlets & Returns
$37.77
Inlets & Returns
$6.76
















