Inlet Fitting, Pentair, 1-1/2″mpt, 1/2″ Orifice, White | 540014
$6.73
16 in stock
SKU: 540014
Category: Inlets & Returns
| Brand | Pentair |
|---|---|
| Color | White |
| Face Diameter | 2-3/8" |
| Inlet/Return Part Type | Return Fitting w/ Eyeball |
| Inlet Fitting Size | 1-1/2" |
| Inlet Fitting Type | Male Pipe Thread (mpt) |
| Orifice Type | Eyeball |
| Orifice Size | 1/2" |
| H Part# | 55-110-3244 |
Related products
Inlets & Returns
$33.17
$9.11
Inlets & Returns
$28.93
Inlets & Returns
Inlet Fitting, Pentair, 1-1/2″mpt, Slotted Orifice, Dk Gray | 540002
$6.05
Inlets & Returns
$26.10
Inlets & Returns
$7.47
Inlets & Returns
Eyeball Reducer Adapter, Pentair, 1-1/2″OD x 1″s, White | 86204200
$15.31
Inlets & Returns
$6.93



















