Cartridge, 145sqft, 3″ot, 3″ob, 7″, 33″, PB, 4pk | PC-6415
$267.23
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
| Model | CL580 |
|---|---|
| Application | Jandy Industries |
| Length | 33" |
| Diameter | 7" |
| Square Footage | 145 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 3" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3" |
| Top Style | Open |
| Media Type | Point Bonded |
| H Part# | 17-175-3610PB-Q |
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)
Waterway Topside Controls
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
Balboa Topside Controls (Overlays)
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
Sundance Topside Controls
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip 6000 Series Spa Control Flow Thru Heater CS6200Y-U-WP