| Model | Opal XL |
|---|---|
| Application | Waterco USA |
| Length | 8" |
| Diameter | 10-1/4" |
| Square Footage | 90 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 3" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3" |
| Top Style | Open |
| H Part# | 17-252-1232 |
Related products
Balboa Topside Controls (Overlays)
$334.68
Hydro-Quip Overlays
$123.49
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
$590.80
Balboa Circuit Boards
Balboa RS101 Spa Circuit Board — 456404-1 (Dream Maker / AquaRest OEM)
$321.04
Sundance Topside Controls
$330.25
Hydro-Quip Heaters
$571.01
Spa Accessories
$310.69
Waterway Topside Controls
$232.19











