| Model | StarClear II C-1100 |
|---|---|
| Application | Cal Spas, Hayward |
| Length | 23-1/8" |
| Diameter | 8-1/2" |
| Square Footage | 100 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 4-1/16" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 4-1/16" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-775-1335 |
Related products
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
$185.33
Gecko Heating
$94.51
Gecko Heating
$112.64
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip 6000 Series Spa Control Flow Thru Heater CS6200Y-U-WP
$672.91
Spa Accessories
$310.69
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
$590.80
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
$966.39
Watkins Topside Controls
$142.03









