| Model | Super StarClear C-2000 (4 Req), SwimClear C-2020 (4 Req), SwimClear C-2025 (4 Req) |
|---|---|
| Application | Hayward |
| Length | 14-1/8" |
| Diameter | 7" |
| Square Footage | 56 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 3" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | _CX480XREPAK4 |
Related products
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
$266.99
Spa Accessories
$310.69
Balboa Circuit Boards
Balboa RS101 Spa Circuit Board — 456404-1 (Dream Maker / AquaRest OEM)
$321.04
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip 6000 Series Spa Control Flow Thru Heater CS6200Y-U-WP
$672.91
Gecko Spa Pack Controls
$343.01
Hydro-Quip Overlays
$123.49
Hydro-Quip Heaters
$571.01
ACC Overlays
$199.66









