| Model | Posi-Clear PXC-175, ProClean 175, StarClear Plus C-1750 |
|---|---|
| Application | Hayward, StaRite/Pentair, Waterway |
| Length | 28-3/16" |
| Diameter | 8-15/16" |
| Square Footage | 175 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 4" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 4" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-775-1337 |
Related products
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)
$463.36
Spa Accessories
$686.40
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
$590.80
Gecko Heating
$94.51
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
$266.99
Balboa Circuit Boards
Balboa RS101 Spa Circuit Board — 456404-1 (Dream Maker / AquaRest OEM)
$321.04
Watkins Topside Controls
$142.03
ACC Overlays
$199.66









