| Model | SwimClear C-4025 (4 Req), SwimClear C-4030 (4 Req) |
|---|---|
| Application | Hayward |
| Length | 25-1/2" |
| Diameter | 7" |
| Square Footage | 106 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 3" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-775-1333-Q |
Related products
Balboa Topside Controls (Overlays)
$334.68
Gecko Heating
$94.51
Spa Accessories
$310.69
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)
$463.36
Watkins Topside Controls
$142.03
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip 6000 Series Spa Control Flow Thru Heater CS6200Y-U-WP
$672.91
$483.37
Hydro-Quip Heaters
$571.01











