| Model | S7M120 Inner System:3, S7M120 Outer System:3 |
|---|---|
| Application | StaRite/Pentair |
| Length | 18-1/2", 25-1/4" |
| Diameter | 16-1/2", 8-9/16" |
| Square Footage | 100 sq ft, 200 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 10", 4" |
| Bottom Style | Open Castle |
| Top Physical Dimension | 10", 4" |
| Top Style | Open, Open Castle |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-102-2700 |
Related products
Gecko Heating
$94.51
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
$966.39
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
$590.80
Waterway Topside Controls
$232.19
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
$185.33
$483.37
Hydro-Quip Heaters
Hydro-Quip Outdoor Series 11kW 230V Flow Thru Heater 26-0054AF-M7-KS
$266.99
Watkins Topside Controls
$142.03









