Microban® antimicrobial agent is impregnated into the fibers of the filter media, resulting in a bluish color and allow the antimicrobial agent to be released over the entire life of the filter.
| Model | Eko-Kleer 200 |
|---|---|
| Application | Waterway |
| Length | 23-1/8" |
| Diameter | 10" |
| Square Footage | 200 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 6" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 6" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-175-2644 |
Related products
ACC Overlays
$199.66
Gecko Spa Pack Controls
$343.01
Balboa Topside Controls (Overlays)
$334.68
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
$185.33
Gecko Heating
$94.51
Sundance Circuit Boards
$915.79
$483.37
Watkins Topside Controls
$469.22









