Standard Size Blower 110v Plug
48" long, 18/3 AWG
Blower Cord, J & J Electronics, 115v, Male | PSA-103B-1
$1.89
52 in stock
SKU: PSA-103B-1
Category: Cords and Receptacles
| Voltage | 115v |
|---|---|
| Cord Length | 48", 4ft |
| Cord Type | Cord, Plug |
| Appliance | Blower |
| Male End Plug Style | Large, Molded |
| Female End Plug Style | Bare Wire |
| Cord Amperage | 10A |
| Blower Cord Length | 48" |
| Blower Cord Amperage | 10A |
| H Part# | 60-462-3015 |
Related products
Cords and Receptacles
$94.70
Cords and Receptacles
TopSide Extension Cable, Hydro-Quip, HQ-Gecko, 20 foot | 30-1011-20
$43.59
Cords and Receptacles
Topside Extension Cable, Hydro-Quip, HQ-Gecko, 100 foot | 30-1010-100
$83.68
Cords and Receptacles
Circ Pump Cord, H-Q, Molded, 48″, 115v/230v, 10A, Blue | 30-0210-48-K
$18.03
Cords and Receptacles
$29.01
Cords and Receptacles
Topside Extension Cable, HQ-BWG BP Series, 4 Pin, 50′, Molex | 30-25662-50
$109.11
Cords and Receptacles
Pump Cord, H-Q, 14/4 x 31, AMP-4 Male (R/B/W with G) | 30-1001C
$12.11
Cords and Receptacles
$39.90








