Basket, Rainbow/Pentair DDFM/DFML, with Feeder, OEM, White | R172662
$64.84
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
SKU: R172662
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Skimmer |
|---|---|
| Application Brand | Rainbow/Pentair |
| Application Model | D Series |
| Basket Height | 3-1/2" |
| Bottom Outside Dimension | 5-3/4" |
| Top Inside Dimension | 5-5/8" |
| Top Outside Dimension | 6-3/8" |
| H Part# | 17-196-1065 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM Purex/Pent Whisperflo Aquatron Intelliflo | 070387Z
$18.94
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, Generic Purex Aquatron Whisper-Flo | 27180-199-000
$16.76
Skimmer & Pump Baskets
$67.04
Skimmer & Pump Baskets
$6.76
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Carvin Deckmate with Handle | 16109902R000
$25.17
Skimmer & Pump Baskets
$11.64
Skimmer & Pump Baskets
$6.63









