Basket, Skimmer, Generic Am Prod/Pent, Admiral Tapered | 27180-200-000
$17.54
28 in stock
SKU: 27180-200-000
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Skimmer |
|---|---|
| Application Brand | American Products/Pentair |
| Application Model | Admiral |
| Basket Height | 6" |
| Bottom Outside Dimension | 5-5/8" |
| Top Inside Dimension | 6-7/8" |
| Top Outside Dimension | 8-1/4" |
| H Part# | 51-605-1330 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$6.63
Skimmer & Pump Baskets
$21.06
Skimmer & Pump Baskets
$67.04
Skimmer & Pump Baskets
$28.23
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, American Products, Admiral, Generic | 27180-037-000
$29.86
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, Generic Hywd SP1075 SP1075T SP1076 SP1077 | 27180-152-000
$18.17
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, Rainbow/Pentair DDFM/DFML, OEM, Gray | R172661DG
$30.68
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Carvin Deckmate with Handle | 16109902R000
$25.17












