This PacFab/Pentair Trap Basket is an Original replacement part for PacFab/Pentair pumps. 355441 is designed to use in the trap/pump body on PacFab/Pentair Challenger pump and Waterfall AFP 150 pump.
Basket, Pump, OEM PacFab/Pentair Challenger AFP 150 SS | 355441
$149.66
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Brand | PacFab/Pentair |
| Application Model | AFP 150, WaterFall |
| Basket Height | 6-5/16" |
| Bottom Outside Dimension | 4-5/8" |
| Top Inside Dimension | 4-9/16" |
| Top Outside Dimension | 5-3/8" |
| OEM Number | 355441 |
| H Part# | 35-110-1678 |
Related products
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
$185.33
$483.37
Sundance Circuit Boards
⚙️ Sundance® / Jacuzzi® 6600-390 880 NT System Spa Circuit Board (2-Pump with PermaClear®)
$966.39
ACC Overlays
$199.66
Balboa Topside Controls (Overlays)
$215.80
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip 6000 Series Spa Control Flow Thru Heater CS6200Y-U-WP
$672.91
$481.65
Gecko Spa Pack Controls
Gecko in.yt Spa Control 4.0kW Flow Thru Heater 0611-221031-361
$752.14



