Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98
52 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 85014500
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Skimmer |
|---|---|
| Application Brand | American Products/Pentair |
| Application Model | Admiral |
| Basket Height | 6" |
| Bottom Outside Dimension | 5-5/8" |
| Top Inside Dimension | 6-7/8" |
| Top Outside Dimension | 8-1/4" |
| H Part# | 51-110-1236 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$21.09
Skimmer & Pump Baskets
$20.16
Skimmer & Pump Baskets
$21.06
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM Carvin Deckmate with Handle | 16109902R000
$25.17
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, Generic Purex Aquatron Whisper-Flo | 27180-199-000
$16.76
Skimmer & Pump Baskets
$10.48
Skimmer & Pump Baskets
$41.74
Skimmer & Pump Baskets
$19.53








