Wallfitting 1 1/2″ Fptx2″Insider – Gry | 215-9897
$9.94
67 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 215-9897
Category: Inlets & Returns
| Brand | Waterway |
|---|---|
| Color | Gray |
| Face Diameter | 3-1/2" |
| Inlet/Return Part Type | Return Wall Fitting |
| Inlet/Return Application | Gunite |
| Inlet Fitting Size | 2" |
| Inlet Fitting Type | Insider |
| Orifice Type | Female Pipe Thread (fpt) |
| Orifice Size | 1-1/2" |
| Wall Fitting Hole Size | 2-3/8" |
| H Part# | _215-9897 |
Related products
Inlets & Returns
$33.17
Inlets & Returns
$1.43
Inlets & Returns
$28.02
Inlets & Returns
Eyeball Reducer Adapter, Pentair, 1-1/2″OD x 1″s, White | 86204200
$15.31
$18.44
Inlets & Returns
$37.77
$9.11
Inlets & Returns
$6.29


















