Wall Fitting, Gunite Std Body, 1-1/2″mpt x 1-1/2″fpt, Blk | 542418
$10.24
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
$10.24
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
| Brand | Pentair |
|---|---|
| Color | Black |
| Face Diameter | 3-1/2" |
| Inlet/Return Part Type | Return Wall Fitting |
| Inlet/Return Application | Gunite |
| Inlet Fitting Size | 1-1/2" |
| Inlet Fitting Type | Female Pipe Thread (fpt) |
| Orifice Type | Female Pipe Thread (fpt) |
| Orifice Size | 1-1/2" |
| Wall Fitting Hole Size | 2-3/8" |
| H Part# | 55-110-3513 |
Inlets & Returns
Inlets & Returns
Inlets & Returns
Inlets & Returns
Inlet Fitting, Pentair, 1-1/2″mpt, 1″ Orifice, Black | 540029
Inlets & Returns
Inlets & Returns
Inlets & Returns