Wall Fitting, CMP, 2-3/8″hs, 1-1/2″fpt, 3-1/2″fd, w/Nut, Wht | 25550-000-000
$22.30
20 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 25550-000-000
Category: Inlets & Returns
| Brand | Custom Molded Products |
|---|---|
| Color | White |
| Face Diameter | 3-1/2" |
| Inlet/Return Part Type | Return Wall Fitting |
| Inlet/Return Application | Fiberglass, Vinyl Liner |
| Inlet Fitting Size | 1-1/2" |
| Inlet Fitting Type | Female Pipe Thread (fpt) |
| Orifice Type | Female Pipe Thread (fpt) |
| Orifice Size | 1-1/2" |
| Wall Fitting Hole Size | 2-3/8" |
| H Part# | 55-605-2000 |
Related products
Inlets & Returns
$26.10
Inlets & Returns
$37.77
Inlets & Returns
Inlet Fitting, Pentair, 1-1/2″mpt, 1″ Orifice, Black | 540029
$6.05
Inlets & Returns
$1.43
$18.44
Inlets & Returns
$21.60
Inlets & Returns
Inlet Fitting, Pentair, 1-1/2″mpt, 3/4″ Orifice, Black | 540022
$6.05
Inlets & Returns
$37.77












