Flow rate = 251 gpm (portable spas only) The hole size(hs) in the description is for Flat Gasket installations. The hole size is 3-7/16″ for Grommet Gasket installations.
Suction Assy, WW Super Hi-Flo, 3-1/4″hs, 2″s, Beige | 640-3570 V
$26.24
79 in stock
SKU: 640-3570 V
Category: Drains & Suctions
| Brand | Waterway |
|---|---|
| Hole Size | 3-1/4" |
| Color | Beige, White |
| Connection | Slip (s) |
| Plumbing Connection Size | 2" |
| Cover Size | 5-3/16", 5" |
| Drain/Suction Cover Shape | Round |
| Drain/Suction Complete | Suction Assembly |
| No. Connections | 1 |
| H Part# | 54-270-1865 |
Related products
Drains & Suctions
$0.78
Drains & Suctions
Suction Cover, Waterway 5″ Super Hi-Flow, Gray, W/O Screws | 642-3637 V
$13.15
Drains & Suctions
Main Drain Grate, Paramount SDX2, Concrete, White | 004-192-2231-01
$81.05
Drains & Suctions
Suction Cover, AquaStar VGB Series, 9″ Square, White | WAV9WR101
$220.49
Drains & Suctions
$91.06
$106.88
Drains & Suctions
Screw, Pentair Sta-Rite Vinyl Main Drain, Frame, 12-14 x 1″ | 37416-0004
$1.04
Drains & Suctions
$24.96





















