Mini Size Blower 110v Receptacle
3 leads, 9" long, 18 AWG
Receptacle, Blower, 115v, Female, Mini, Generic | SS2RSP-103B-1-C
$1.74
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: SS2RSP-103B-1-C
Category: Air Blower & Injectors Parts
| H Part# | 60-462-3310 |
|---|---|
| Voltage | 115v |
| Cord Length | 9" |
| Cord Type | Receptacle |
| Appliance | Blower |
| Bare Wire, Slide Connector, 1/4" Female | 1 |
| Molded, Mini | 1 |
| 10A | 1 |
| 1 | 1 |
| Blower Cord Length | 9" |
| Blower Cord Amperage | 10A |
Related products
Air Blower & Injectors Parts
$64.21
Air Blower & Injectors Parts
Blower Cord, Hydro-Quip, Molded/Lit, 48, Violet | 30-0200-48
$7.79
Air Blower & Injectors Parts
$25.95
Air Blower & Injectors Parts
Motor, Ametek, 1.5 Horsepower, 115v, 1 Speed, Air Blower | HHP052-2STF
$73.67
Air Blower & Injectors Parts
90 Elbow, Sweep, Gentekk, 2″ Slip x 2″ Spigot, Compact | E902XSP
$5.95
Air Blower & Injectors Parts
Air Injector, WW, Low Profile, 3/8″sb, Elbow Style, White | 670-2200
$12.14
Air Blower & Injectors Parts
Check Valve, Flo Control, Swing, 1-1/2″ Slip, True Union | 1720C15
$70.63
Air Blower & Injectors Parts
$30.50









