Pump Basket Pent Superflo 355667 | 27180-355-000
$29.91
7 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 27180-355-000
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Brand | Pentair Generic |
| Application Model | SuperFlo |
| Basket Height | 7" |
| Bottom Outside Dimension | 3-3/4" |
| Top Inside Dimension | 4-7/8" |
| Top Outside Dimension | 5-5/16" |
| H Part# | _27180-355-000 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, Generic Purex Aquatron Whisper-Flo | 27180-199-000
$16.76
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM, PacFab/Pentair SuperMax SuperFlo Pinnacle | 355667
$23.80
Skimmer & Pump Baskets
$15.96
Skimmer & Pump Baskets
$35.55
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, Rainbow/Pentair DDFM/DFML, OEM, Gray | R172661DG
$30.68
Skimmer & Pump Baskets
$19.53
Skimmer & Pump Baskets
$41.74
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98

















