Pump Basket Heavy Duty Max-E | 27182-215-000
$18.55
9 in stock
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
SKU: 27182-215-000
Category: Skimmer & Pump Baskets
| Basket Type | Pump |
|---|---|
| Application Brand | Sta-Rite/Pentair Generic |
| Application Model | Max-E-Pro |
| Basket Height | 7-1/4" |
| Bottom Outside Dimension | 4-3/4" |
| Top Inside Dimension | 4-5/8" |
| Top Outside Dimension | 5-7/8" |
| H Part# | _27182-215-000 |
Related products
Skimmer & Pump Baskets
$323.70
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM Purex/Pent Whisperflo Aquatron Intelliflo | 070387Z
$18.94
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, American Products, Admiral, Generic | 27180-037-000
$29.86
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Skimmer, OEM AmProd/Pentair Admiral Tapered | 85014500
$49.98
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Pump, OEM, PacFab/Pentair SuperMax SuperFlo Pinnacle | 355667
$23.80
Skimmer & Pump Baskets
$11.64
Skimmer & Pump Baskets
Basket, Hair and Lint Strainer, OEM, Pentair EQ Series | 357184
$344.91
Skimmer & Pump Baskets
$21.09
















