Inlet Fitting, Pentair, 1-1/2″mpt, 1″ Orifice, Black | 540029
$6.05
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
SKU: 540029
Category: Inlets & Returns
| Brand | Pentair |
|---|---|
| Color | Black |
| Face Diameter | 2-3/8" |
| Inlet/Return Part Type | Return Fitting w/ Eyeball |
| Inlet Fitting Size | 1-1/2" |
| Inlet Fitting Type | Male Pipe Thread (mpt) |
| Orifice Type | Eyeball |
| Orifice Size | 1" |
| H Part# | 55-110-3255 |
Related products
Inlets & Returns
$28.02
Inlets & Returns
$26.10
$18.44
Inlets & Returns
$16.98
Inlets & Returns
$28.93
$8.54
Inlets & Returns
Eyeball Reducer Adapter, Pentair, 1-1/2″OD x 1″s, White | 86204200
$15.31
Inlets & Returns
$33.17



















