| Model | StarClear II C-800 |
|---|---|
| Application | Hayward |
| Length | 17-1/2" |
| Diameter | 8-1/2" |
| Square Footage | 75 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 4-1/16" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 4-1/16" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-150-1694 |
Related products
Spa Accessories
$310.69
Hydro-Quip Overlays
$123.49
Balboa Circuit Boards
Coleman / MAAX 100 Series Spa Circuit Board — 101285 (Chip 115/7R1x)
$463.36
$483.37
Sundance Circuit Boards
$915.79
Waterway Topside Controls
$232.19
Sundance Topside Controls
$330.25
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
$185.33









