| Model | Posi-Clear PXC-175, ProClean 175, StarClear Plus C-1750 |
|---|---|
| Application | Hayward, StaRite/Pentair, Waterway |
| Length | 28-3/16" |
| Diameter | 8-15/16" |
| Square Footage | 175 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 4" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 4" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-775-1337 |
Related products
Spa Accessories
$310.69
Balboa Circuit Boards
Balboa RS101 Spa Circuit Board — 456404-1 (Dream Maker / AquaRest OEM)
$321.04
Sundance Circuit Boards
Sundance® / Jacuzzi® 6600-297 J-300 LED Series Spa Circuit Board (2-Pump, CLEARRAY® On-Demand)
$590.80
Hydro-Quip Heaters
$571.01
Gecko Heating
$112.64
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
$185.33
Sundance Topside Controls
$330.25
Hydro-Quip Spa Pack Controls
Hydro-Quip M1 Spa Control 1.0/4.0kW Low Flow Heater CS9234M1-F-U-LF
$987.06









