Cartridge, 137sqft, 4-3/16″ot, 4-3/16″ob, 8-11/16″, 31-1/4″L, 4oz | PSR137
$163.05
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Fast dispatch
Order in
--:--:--
for shipping today
| Model | Posi-Flo II PTM-135 |
|---|---|
| Application | StaRite/Pentair |
| Length | 31-1/4" |
| Diameter | 8-11/16" |
| Square Footage | 137 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 4-3/16" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 4-3/16" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-775-1691 |
Hydro-Quip Spa Controls
Hydro-Quip Outdoor Series 5.5kW 230V Flow Thru Heater 26-0053-F-M7-KS
Spa Accessories
Hydro-Quip Spa Pack Controls
Hydro-Quip M1 Spa Control 1.0/4.0kW Low Flow Heater CS9234M1-F-U-LF
Balboa Circuit Boards
Balboa RS101 Spa Circuit Board — 456404-1 (Dream Maker / AquaRest OEM)
Watkins Topside Controls
Gecko Spa Pack Controls
Sundance Circuit Boards
Waterway Topside Controls