Reemay™ is Spunbound Polyester made with a continuous filament construction to minimize fiber migration that adds strength and there are no binders to limit filtering area. It is offered in a 4 ounce media.
| Model | CL460 |
|---|---|
| Application | Jandy Industries |
| Length | 27" |
| Diameter | 7" |
| Square Footage | 115 sq ft |
| Bottom Physical Dimension | 3" |
| Bottom Style | Open |
| Top Physical Dimension | 3" |
| Top Style | Open |
| Media Type | 4oz |
| H Part# | 17-175-6006 |
Related products
$481.65
Waterway Topside Controls
$232.19
Balboa Topside Controls (Overlays)
$334.68
Master Spa Circuit Boards
Master Spas® MS2000 Replacement Circuit Board — X801080 — Balboa® 52959
$603.80
Hydro-Quip Heaters
$571.01
Balboa Circuit Boards
Balboa RS101 Spa Circuit Board — 456404-1 (Dream Maker / AquaRest OEM)
$321.04
Gecko Heating
$94.51
Watkins Topside Controls
$469.22





